• Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

  • Spencer

  • Dune

  • Malignant

  • The Suicide Squad

  • Titane

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Annette

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Godzilla vs. Kong

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Crime Scene

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Egg Priority

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Mank

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

  • Host

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

  • Trolls World Tour

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Kajillionaire

  • Spree

  • Miss Americana

  • The Turning

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Gorillaz: Reject False Icons

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show