Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
Read the review Edit this entry  
08
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
19
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
10
Fresh

Fresh

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The House

The House

2022
×
Edit this entry  
29
The Fallout

The Fallout

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
14
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
21
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Orphan

Orphan

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read prior review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry