kiana✨ has logged 106 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry