rhiannon has logged 440 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★
Edit this entry  
31
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
28 Days

28 Days

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Edit this entry  
29
Movie Musical Greats with Hugh Jackman

Movie Musical Greats with Hugh Jackman

2017
×
Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★½
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
16
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★
Edit this entry  
14
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
You're Not You

You're Not You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry