rhiannon has logged 53 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Christmas Getaway

Christmas Getaway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Footloose

Footloose

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
15
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Edit this entry  
05
Dustbin Baby

Dustbin Baby

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry