• The Northman

  • RRR

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

  • 9/21/21

  • The Humans

  • The Last Duel

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

  • Procession

  • Spencer

  • Dune

  • Belfast

  • King Richard

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

  • Malignant

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★★

  • McCartney 3, 2, 1

  • Pig

  • Memoria

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Benedetta

  • The Souvenir: Part II

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Underground Railroad

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

    ★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Petite Maman

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • All Light, Everywhere

  • Together Together

    ★★★½