Sort by

Will has logged 247 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Choose Me

Choose Me

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Not Fade Away

Not Fade Away

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Procession

Procession

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Humans

The Humans

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
Read the review Edit this entry  
09
Shane

Shane

1953
×
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
04
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry