killerDLS has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The American Scream

The American Scream

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Party

Halloween Party

1989
×
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Demonic

Demonic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Year of the Dog

Year of the Dog

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chuck & Buck

Chuck & Buck

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trevor Moore: High In Church

Trevor Moore: High In Church

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
homer_b

homer_b

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Shark Week

Jackass Shark Week

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stand

The Stand

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sarah Vaccine

The Sarah Vaccine

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry