"clem" has logged 42 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
29
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ashby

Ashby

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
You Deserve a Lover

You Deserve a Lover

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vivre à 100 milles à l'heure

Vivre à 100 milles à l'heure

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lola

Lola

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
Edit this entry  
19
Joy House

Joy House

1964
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mirai

Mirai

2018
×
Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
SPF-18

SPF-18

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
Edit this entry  
12
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anima

Anima

2019
×
Read prior review Edit this entry  
02
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
Edit this entry