Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Clouds

Clouds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Cupid

Christmas Cupid

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lie

The Lie

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bats

Bats

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Polaroid

Polaroid

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry