Sort by

jenna🌹 has logged 247 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Name Is Sarah

My Name Is Sarah

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris, France

Paris, France

1994
×
Read the review Edit this entry  
13
Kissed

Kissed

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
07
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Falling For You

Falling For You

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Just Desserts

Just Desserts

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry