• X

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Encanto

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

  • The Suicide Squad

  • Luca

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Athlete A

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Shirley

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • Just Mercy

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • When They See Us

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • American Factory

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Bao

  • Period. End of Sentence.

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Blindspotting

  • Coco

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Okja

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★