• Last Night in Soho

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Vi är barn av vår tid - En film om Nationalteatern

    ★★

  • The Other Side

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Men in Black: International

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Holiday

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Generation Wealth

    ★★

  • Ted - Show Me Love

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Supersonic

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Prequels Strike Back: A Fan's Journey

    ★★★

  • Into the Inferno

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★