• Cube

  • WandaVision

  • Locked Down

    ★½

  • The Prom

  • Deadlocked

  • Life in a Year

    ½

  • Over Christmas

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

  • Freaky

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • Us

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

  • Hard Kill

  • After We Collided

    ½

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

  • Ava

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Freedom

  • The Half of It

  • Normal People

  • Unorthodox

  • The Hunt

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Secrets of the Surface: The Mathematical Vision of Maryam Mirzakhani

  • Model Citizen

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • 1917

  • Let It Snow

  • Rebooted

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Code 8

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Labyrinth

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Hustlers

  • The Platform

  • Joker

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Repression

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Anna

  • Midsommar

  • We Are All Together

    ★½

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • The Hustle

  • Chernobyl

  • Buffaloed

    ★★★

  • Dance With Me

  • The Room

  • The Perfect Date

  • After

  • Rahman 1400