kimiy4 has logged 97 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Ted 2

Ted 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Modest Reception

Modest Reception

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Battle of the Sexes

The Battle of the Sexes

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
Edit this entry  
13
Blended

Blended

2014
×
Edit this entry  
13
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Hatred

Hatred

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Human Contract

The Human Contract

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Not Angry!

I'm Not Angry!

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bending the Rules

Bending the Rules

2013
×
Edit this entry  
10
Footloose

Footloose

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stag

The Stag

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get a Job

Get a Job

2016
×
Edit this entry  
30
Spanglish

Spanglish

2004
×
Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
Edit this entry  
30
50/50

50/50

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Anger Management

Anger Management

2003
×
★½
Edit this entry  
24
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Is Seen Through a Keyhole

What Is Seen Through a Keyhole

1901
×
Read the review Edit this entry  
19
Facing Mirrors

Facing Mirrors

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
Edit this entry  
17
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Head in the Clouds

Head in the Clouds

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Piper

Piper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
The D in David

The D in David

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Rebooted

Rebooted

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Purl

Purl

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Lifted

Lifted

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry