kimiy4 has logged 24 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
Read the review Edit this entry  
30
The Killing Room

The Killing Room

2009
×
Edit this entry  
30
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
½
Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coherence

Coherence

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
17
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
We Are All Together

We Are All Together

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How To Keep Smoking

How To Keep Smoking

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★
Read the review Edit this entry