RSS feed for bruna
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
½
Edit this entry  
28
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
★★
Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Packing Heavy

Packing Heavy

2018
×
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Beautiful Leukanida

The Beautiful Leukanida

1912
×
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tristana

Tristana

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cemetery of Splendour

Cemetery of Splendour

2015
×
Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Food

Food

1993
×
★★★★
Edit this entry