Sort by
  • Nope

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • A New York Christmas Wedding

    ★★

  • Baby God

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • White Savior: Racism in The American Church

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Little

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Rent

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • New Year, New You

    ★½

  • Susan Powell: An ID Murder Mystery

    ★★½

  • Vice

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Oath

    ★★½

  • The Perfection

    ★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½