Sort by

「𝚅𝚒𝚌𝚔」 has logged 51 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sissy

Sissy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lou

Lou

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saloum

Saloum

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Munsters

The Munsters

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Copycat

Copycat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hollywood Homicide

Hollywood Homicide

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drifting Home

Drifting Home

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
13: The Musical

13: The Musical

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The In Between

The In Between

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Devil in Ohio

Devil in Ohio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
End of the Road

End of the Road

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Silent House

Silent House

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Welcome to the Club

Welcome to the Club

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Associate

The Associate

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
3 Ninjas Kick Back

3 Ninjas Kick Back

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
I Came By

I Came By

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Hammer

House of Hammer

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry