Sort by

THE KING 👑 has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Reading?

Forky Asks a Question: What Is Reading?

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry