Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Hustle

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

  • Pleasure

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Way Back

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • D. Wade: Life Unexpected

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½