brady has logged 16 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry