• Overlord

  • High Life

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Tag

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Braven

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • The Upside

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Glass Castle

  • Let the Corpses Tan

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Mayhem

    ★★

  • Tragedy Girls

  • Atomic Blonde

    ★★★