• Gummo

    ★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Gattaca

    ★★★

  • Good Burger

    ★★★★★

  • Face/Off

    ★★★★

  • Batman & Robin

    ★★★★

  • Con Air

    ★★★★★

  • Liar Liar

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Space Jam

    ★★★

  • Kazaam

  • The Rock

    ★★★★

  • Schizopolis

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Hard Eight

    ★★★★

  • Bottle Rocket

    ★★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★★★

  • Heat

    ★★★★★

  • Ace Ventura: When Nature Calls

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★

  • Get Shorty

    ★★★

  • Clockers

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Hackers

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • Desperado

    ★★★★

  • Apollo 13

    ★★★

  • Batman Forever

    ★★★★

  • La Haine

    ★★★★★

  • Bad Boys

    ★★

  • Casino

    ★★★★

  • Tommy Boy

    ★★★★

  • Heavyweights

    ★★★

  • Billy Madison

    ★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★

  • Clerks

    ★★★

  • Crumb

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★

  • Baby's Day Out

  • Forrest Gump

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Demolition Man

    ★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★

  • Red Rock West

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★

  • Groundhog Day

  • Bad Lieutenant

    ★★★★

  • Man Bites Dog

    ★★★★

  • 3 Ninjas

    ★★★

  • Batman Returns

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • The Inland Sea

    ★★★★

  • Cape Fear

    ★★★★

  • Point Break

    ★★★★★

  • Barton Fink

    ★★★★

  • Nothing but Trouble

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Miller's Crossing

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Bullet in the Head

    ★★★★

  • Slacker

    ★★★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★

  • King of New York

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • sex, lies, and videotape

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★

  • Road House

    ★★★★