kingfrais has logged 32 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Project: ALF

Project: ALF

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Survivor

Survivor

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arabesque

Arabesque

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sun Alley

Sun Alley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Odds and Evens

Odds and Evens

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sun Alley

Sun Alley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Golden Time

Golden Time

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Schtonk!

Schtonk!

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry