• All the Old Knives

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • DMZ

    ★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Weekend Away

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Home Team

    ★★½

  • Borrego

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Grucifixion

    ½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Madres

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★

  • Zone 414

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • Dug Days

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★½

  • Beckett

    ★★½

  • C.O.R.N.

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Jolt

    ★★½

  • Titane

    ★★

  • Knifecorp

    ★★

  • Family Seductions

    ½

  • The Shift

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Deep House

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Pray Away

    ★★★