Sort by

Rob has logged 50 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Still

Still

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Criminal Law

Criminal Law

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eraser

Eraser

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knockaround Guys

Knockaround Guys

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Captive

The Captive

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry