Brundle Fly has logged 310 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No One Remains Virgin: Under the Lion Crotch

No One Remains Virgin: Under the Lion Crotch

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brutal

Brutal

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crow Hand

Crow Hand

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BFF Girls

BFF Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malevolent

Malevolent

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The House That Dripped Blood

The House That Dripped Blood

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Psychedelic Death Vomit

Psychedelic Death Vomit

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freelancer

Freelancer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
V/H/S

V/H/S

2012
×
Read the review Edit this entry