Brundle Fly has logged 28 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Man's Letters

Dead Man's Letters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another WolfCop

Another WolfCop

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Invisible Child

Invisible Child

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
R.O.T.O.R.

R.O.T.O.R.

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ice Cream Truck

The Ice Cream Truck

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amar Akbar Anthony

Amar Akbar Anthony

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry