Brundle Fly has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legend of the Crocodile

Legend of the Crocodile

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ants

Ants

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohachi Bushido: Code of the Forgotten Eight

Bohachi Bushido: Code of the Forgotten Eight

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Director's Cut

Director's Cut

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hardware

Hardware

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Orgies of Edo

Orgies of Edo

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
MAID-DROID

MAID-DROID

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Magic Lizard

Magic Lizard

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry