Sort by

Robert has logged 22 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Abyss

The Abyss

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
Slacker

Slacker

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
8½

1963
×
Read the review Edit this entry  
11
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Day in the Country

A Day in the Country

1946
×
Read the review Edit this entry  
25
Fiddlesticks

Fiddlesticks

1927
×
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek

Star Trek

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Promesse

La Promesse

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
Read the review Edit this entry  
30
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Con Air

Con Air

1997
×
Read the review Edit this entry