• Prisoners of the Ghostland

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Deerskin

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Non Non Biyori: Vacation

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Girls und Panzer das Finale: Part I

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Double King

    ★★★½

  • The Tickle King

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★

  • Masterminds

  • Antiporno

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★★

  • The Day Before the End

    ★★★½

  • This House Has People in It

    ★★★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★½

  • The Mermaid

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★½

  • The Love Witch

    ★★★

  • Tickled

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Girls & Panzer: The Movie

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • High-Rise

    ★★★

  • Kaili Blues

    ★★★★½

  • Cosmos

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Little Witch Academia: The Enchanted Parade

    ★★★

  • Love & Peace

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Arabian Nights: Volume 3, The Enchanted One

    ★★★

  • Arabian Nights: Volume 2, The Desolate One

    ★★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★

  • Arabian Nights: Volume 1, The Restless One

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★½