Tash has logged 56 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Grease

Grease

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bugs

Bugs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stan

Stan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rodents of Unusual Size

Rodents of Unusual Size

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thank You for the Rain

Thank You for the Rain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big in Japan

Big in Japan

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Chauka, Please Tell Us The Time

Chauka, Please Tell Us The Time

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Mermaids

Mermaids

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Leitis in Waiting

Leitis in Waiting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Believer

Believer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Newtown

Newtown

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry