• Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • One Left

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★★

  • I Know This Much Is True

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Undone

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

  • The Lion King

    ★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Loqueesha

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Booksmart

    ★★★★½