Keith has logged 229 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tape

Tape

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Undone

Undone

2008
×
Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
★★
Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Undone

Undone

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wizards

Wizards

1977
×
★★★
Edit this entry  
26
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Edit this entry  
26
Being Human

Being Human

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Vampyr

Vampyr

1932
×
Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brave

Brave

2012
×
Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry