Keith has logged 34 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
Read the review Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Edit this entry  
16
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Edit this entry  
15
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
Edit this entry  
15
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Edit this entry  
15
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Edit this entry  
12
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
12
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
Edit this entry  
12
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
Edit this entry  
11
50/50

50/50

2011
×
Edit this entry  
11
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
Edit this entry  
07
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Edit this entry  
04
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
04
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry