Sort by

kipoki has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The World to Come

The World to Come

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Carmilla Movie

The Carmilla Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mektoub, My Love: Canto Uno

Mektoub, My Love: Canto Uno

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Fear City: A Family-Style Comedy

Fear City: A Family-Style Comedy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Stuck Together

Stuck Together

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My King

My King

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Universe

The Universe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night on Earth

Night on Earth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anatomy of a Love Seen

Anatomy of a Love Seen

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Secrets of the Whales

Secrets of the Whales

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summertime

Summertime

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chloe

Chloe

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Wicked

Wicked

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry