Sort by

kipoki has logged 54 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My King

My King

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Universe

The Universe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night on Earth

Night on Earth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anatomy of a Love Seen

Anatomy of a Love Seen

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Secrets of the Whales

Secrets of the Whales

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summertime

Summertime

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chloe

Chloe

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Wicked

Wicked

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Boy

It Boy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loving Annabelle

Loving Annabelle

2006
×
★★
Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Edit this entry  
17
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
½
Edit this entry  
17
I Can't Think Straight

I Can't Think Straight

2008
×
Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
El Angel

El Angel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Border

Border

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry