• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Amend: The Fight for America

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Audrey

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • High Score

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Host

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½