Sort by

Kirenia has logged 44 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Attica

Attica

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
26
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★½
Edit this entry  
25
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Beautiful City

Beautiful City

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★★
Edit this entry  
06
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry