kira has logged 167 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Raisin in the Sun

A Raisin in the Sun

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American History X

American History X

1998
×
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Repeat Stuff

Bo Burnham: Repeat Stuff

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry