Sort by

Kira Wygle has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry