Sort by

Zach has logged 30 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Watcher in the Woods

The Watcher in the Woods

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry