Sort by

Kirk has logged 34 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
Read the review Edit this entry  
26
La Strada

La Strada

1954
×
Edit this entry  
22
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Sightseers

Sightseers

2012
×
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
Edit this entry  
15
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
Edit this entry  
14
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
First Love

First Love

2019
×
Edit this entry  
13
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
Edit this entry  
11
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Edit this entry  
09
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Stromboli

Stromboli

1950
×
Edit this entry  
08
Saturday Fiction

Saturday Fiction

2019
×
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Lost Okoroshi

The Lost Okoroshi

2019
×
Edit this entry  
06
Our Friend

Our Friend

2019
×
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
06
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Meantime

Meantime

1983
×
Edit this entry  
03
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
Edit this entry  
03
The Comedy

The Comedy

2012
×
Edit this entry  
02
American Animals

American Animals

2018
×
Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry