Sort by

audrey has logged 294 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2013
×
Edit this entry  
08
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
07
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Even Cowgirls Get the Blues

Even Cowgirls Get the Blues

1993
×
★★½
Edit this entry  
06
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Edit this entry  
06
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Maid

Maid

2021
×
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Edit this entry