• The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Life Itself

  • Belmonte

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Foster

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Burning

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Ready Player One

  • Blockers

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

    ★★★½