Sort by

kirsty🌙✨ has logged 84 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Emma

Emma

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Again

Home Again

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dude

Dude

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry