kirsty🌙✨ has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What If

What If

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry