• Enola Holmes

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Your Name.

    ★★½

  • Her

    ★★★

  • Jarhead

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★