Kishan has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Work It

Work It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Making The Witcher

Making The Witcher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Concussion

Concussion

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Are Freestyle Love Supreme

We Are Freestyle Love Supreme

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Devs

Devs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Icebox

Icebox

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry